Nachlazení je vždy trochu za trest, ale nejedná se o nic vážné, kvůli čemu by člověk musel začít kdovíjak stresovat. Ovšem, to se bavíme pouze o ženském pohlaví. Jakmile se nakazí muž, je to daleko horší, zvláště, když se ke všem příznakům přidá ještě rýma. Říká se, že rýma je ta nejhorší nemoc, kterou muž může dostat. Samozřejmě je to bráno hodně s humorem, ale muži opravdu vnímají i toto banální onemocnění daleko intenzivněji než ženy, kterým se stačí párkrát vysmrkat a už ani neví, že nějaké nachlazení mají. Vymýšlejí si pánové nebo je opravdu rýma pro mužské pohlaví tak devastující?
Hormony
Pokud by existoval nějaký slovník banálních onemocnění, rýma by v něm jistě měla čestné místo. Jedná se o virovou infekci, která má obvykle mírný průběh, a ještě se snad nestalo, aby na ni jinak zdravý člověk umřel. Ovšem muži, které toto onemocnění postihlo, na to mají trochu jiný názor. Obvykle její průběh snášejí daleko hůře než ženy a vědcům z Austrálie se konečně podařilo přijít na to, proč tomu tak je. Na vině jsou hormony. Díky nim je ženské pohlaví proti rýmě schopné daleko lépe bojovat než to mužské. S hormony totiž souvisí i imunitní systém. Ovšem dámy tuto výhodu mají pouze do menopauzy. Jakmile ta nastane, i pro ně se stane rýma velice nepříjemnou záležitostí.
Přitom muži mají daleko vyvinutější a obecně lepší imunitu než ženy. Proto jsou obvykle nemocní pouze jednou za uherský rok, zatímco ženy mají nějakou chorobu dvakrát do týdne. Jejich imunita ale dokáže bleskově zareagovat a zničí onemocnění ještě v zárodku, zatímco nakažený chlap si vše musí vytrpět daleko více. Jakmile totiž na něj nějaká choroba sedne, minimálně týden s ní musí bojovat, což je hodně náročné. To je také důvod, proč stesky mnoha mužů na banální nachlazení nejsou pouze touhou na sebe upozornit, ale jsou míněny zcela vážně.