Jestliže se podíváme například na internet, kde najdeme širokou škálu zboží, tak bychom si měli všímat hlavně nutričních hodnot, ingrediencí a jejich kompletnosti. Každá kočka je jiná, a proto má i každá jiné potřeby. Pokud tedy máte doma krátkosrstého mourka, tak bude mít jiné potřeby například od Mainské mývalí. Je to šelma a masožravec, ale i přesto v její stravě musí být obsaženy všechny základní nutrienty. Kompletní krmná dávka obsahuje 45 různých živin.
Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem celého těla. V potravě by jich mělo být minimálně 30 až 35 procent. Nalézt tedy můžete bílkoviny z kuřecího, jehněčího, hovězího, ale i rybího masa. Tito tvorové tráví živočišné bílkoviny mnohem lépe než ty rostlinné. Jsou bohatým zdrojem aminokyselin, které řídí téměř všechny důležité životní pochody. Zvířátko si je samo nedokáže vytvořit. Sacharidy dodávají kočce energii. V krmivu by jich nemělo být více než 25 procent. Větší množství může způsobit průjem. Tuky dodávají energii a pomáhají produkovat důležité hormony. Dokáží lépe využít spíše živočišné tuky. Krmivo by mělo obsahovat i vlákninu pro správnou funkci střev a trávení cca jedno až tří procenta. Barviva a konzervanty by neměly být chemického původu, ale pouze přírodní. Například vitamín C nebo E. Krmiva můžeme rozdělovat do tří kategorií. Podle aktivity, věku a plemene.
Základní rozlišujeme na venkovní a vnitřní zvířátka. Liší se energetickým obsahem. Podle věku existuje potrava pro koťata a pro dospěláky a seniory. Pro koťata jsou lépe stravitelná a obsahují více vitamínů. Pro seniory mají méně kalorií a více antioxidantů, aby si kočka udržela ideální hmotnost a co nejdelší zdraví. Jídla poté rozdělujeme podle plemene. Některé mají problém se srdcem, jiné s kostmi atd. Kupujte tedy vždy podle plemene. Dále nesmíme zapomínat na to, že některé jsou sterilizované.