Abyste byli v obraze


Internetová měna. Pravděpodobně největší trend v posledních letech. Internetové měny neboli kryptoměny, nejznámější z nich je bitcoin, aspirují na to nahradit klasické peníze. Třeba další kryptoměna, Eretheum, funguje tak, že připojíte svůj počítač na speciální plošinu, díky které pomáháte řešit komplikované matematické operace, a za to jste odměněni podílem na zisku podle toho, jak velkým dílem k celé věci váš počítač přispěl. Cílem je, že by měna měla být nezávislá na vladě i na politicích. Zatím jsou překážkou obří transakční náklady na převod mezi klasickými penězi a kryptoměnou, ale vývojáři slibují, že pracují na vylepšení, které by tento problém odstranilo.

sloupce bitcoinů

Internetové školy. V online časech není problém najít na netu návod prakticky na cokoli. Toho se mnohé školy chytly, a začaly svým studentům, a často i široké veřejnosti, nabízet online kurzy zdarma. Studovat se dá všechno, od  počítačových systémů od anglickou literaturu. Optimisté si od tohoto trendu slibují, že pomůže odstranit překážky ve vzdělání, a umožní více lidem naplno využit svůj potenciál. Jejich oponenti se zase děsí do sebe uzavřené společnosti.

internetový průmysl

Nové sociální sítě. Pryč jsou doby, kdy se svět dělil na uživatele Facebooku a fanoušky Twitteru. Do rodiny přibyly Instagram pro sdílení sté osmdesáté páté fotky vaší kávy, Snapchat, protože naším snem je očividně vypadat jako lidsko-psí mutant nebo třeba Vine, ze kterého kratičká videaa mizí po 24 hodinách. Všechny mezi sebou soutěží, a aby toho nebylo málo, někteří uživatelé nostalgicky obnovují Myspace.

 mapa na ipadu

Online služby. Přes internet už se dnes dá zařídit tolik věcí, že prakticky nemusíte vycházet z domu. Nejen, že přes něj zaplatíte složenky nebo objednáte jídlo, ale díky němu i naplníte ledničku, vybavíte knihovnu a, pokud máte trochu štěstí, můžete díky webu pracovat odkudkoli na světě.